Wyniki I etapu konkursu „Powiatowa Bitwa Językowa"

Do językowych zmagań przystąpiło 7 szkół ze Świdnicy, Strzegomia i Świebodzic, łącznie około 150 uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali testy sprawdzające ich kompetencje językowe z polskiego, angielskiego i niemieckiego. Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów z danego języka wchodzą w skład trzyosobowej drużyny reprezentującej szkołę w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbędzie się 20 listopada w SMART. W kolejnej części bitwy uczniowie będą musieli nie tylko wykazać się świetną znajomością danego języka, ale również kultury, obyczajów, historii i geografii Polski, Niemiec i krajów anglojęzycznych. Wymagana będzie również pełna poprawność gramatyczna i logiczna odpowiedzi udzielanych ustnie w danym języku. Trzy najlepsze drużyny zmierzą się ze sobą w finale.
W etapie międzyszkolnym zmierzą się następujące drużyny:
Gimnazjum nr 1 w Świdnicy: Zuzanna Czermak (j. angielski, 34 pkt.), Michalina Dyduch (j. niemiecki 19 pkt.), Kinga Kępa (j. polski 35 pkt.).
Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach: Hanna Nowak (j. angielski, 28pkt.), Julia Walkiewicz (j. niemiecki 35 pkt.), Luzia Wierzbicka (j. polski 30 pkt.).
Gimnazjum nr 4 w Świdnicy: Wiktor Grzegorzewski (j. angielski, 38pkt.), Izabela Horadczuk (j. niemiecki 19 pkt.), Aleksandra Pająk (j. polski 29 pkt.).
Niepubliczne Gimnazjum Katolickie w Świdnicy: Natalia Męczywór (j. angielski, 32 pkt.), Magda Rojek (j. niemiecki 31 pkt.), Hania Kusideł (j. polski 32 pkt.).
III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy: Wojtek Krawczyszyn (j. angielski, 27 pkt.), Bartosz Muskała (j. niemiecki 30 pkt.), Paweł Kasperkiwicz (j. polski 32 pkt.).
Liceum w Strzegomiu: Katarzyna Kurek (j. angielski, 24 pkt.), Dawid Dziurka (j. niemiecki 29 pkt.), Marta Szerszeń (j. polski 30 pkt.).
Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: Gloria Gryta (j. angielski, 31 pkt.), Adrianna Polejańczyk (j. niemiecki 21 pkt.), Urszula Kisiel (j. polski 27 pkt.).

Jest to już II edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Językową SMART pod honorowym patronatem Prezydenta Świdnicy oraz Starosty Świdnickiego. Patronami medialnymi wydarzenia są: portal Doba.pl, tygodnik Region Fakty oraz telewizja Teletop Sudety.