Uczymy seniorów

Centrum Edukacji SMART organizuje w ramach świdnickich obchodów Dni Seniora bezpłatne warsztaty językowe w Domu Dziennego Pobytu, a także warsztaty dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Weźmie w nich udział łącznie blisko trzydzieści osób, które mimo swojego wieku, wciąż są aktywne i uważają, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Warsztaty językowe dla seniorów to nie są zwykłe lekcje. Z myślą o osobach starszych stosuje się w nich szereg szczególnych udogodnień, m.in. większą czcionkę, wolniejsze tempo nagrań, tabele gramatyczne. Zajęcia są lekkie i przyjemne, prowadzone w małych, maksymalnie ośmioosobowych grupach, opierają się na odgrywaniu ról, symulowaniu pewnych sytuacji i zabawach przy użyciu tablicy interaktywnej.

Centrum Edukacji SMART chętnie włącza się w życie lokalnej społeczności, promując uczenie się przez całe życie, ale też taką formę nauki, która jest jednocześnie atrakcyjna i nieuciążliwa dla kursantów w każdym wieku. – Warsztaty dla seniorów to tylko jedna z naszych licznych aktywności – mówi Alina Fornal. – Ale tak się złożyło, że dzięki współpracy z Domem Dziennego Pobytu i Uniwersytetem Trzeciego Wieku w naszym centrum w ramach Dni Seniora będziemy obchodzić „tydzień seniora”. 20 października w Domu DDP zorganizujemy bowiem pokazowe warsztaty dla jego podopiecznych, a już dwa dni później będziemy gościć dwie grupy seniorów z UTW na cyklicznych warsztatach w naszej siedzibie – dodaje dyrektorka.