Smart na jabłecznym festynie

Festyn Pieczonego Jabłka w Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy był doskonałą okazją, by zaproponować gimnazjalistom gry i zabawy językowe.

Uczniowie "dwójki" chętnie odwiedzali nasze stoisko. "What's in a bag" było zabawą sprawdzającą znajomość nazw przedmiotów codziennego użytku, jak filiżanka, okulary przeciwsłoneczne, długopis itd. Proste? Może i tak. Ale jeśli trzeba z użyciem nazw wylosowanych przedmiotów napisać krótką historyjkę po angielsku... i tu zaczyna się rywalizacja. Wygrywała ta drużyna, która skończyła szybciej albo - jeśli skończyły równocześnie - ta, która miała mniej błędów.

Już wkrótce - kilka naprawdę zabawnych historyjek znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Dziękujemy Alicji Matysik, dyrektor Gimnazjum nr 2, za przychylność i gościnę na festynie.