Rozpoczynamy bitwę na języki

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatu świdnickiego będą się zmagać w Powiatowej Bitwie Językowej organizowanej przez Centrum Edukacji SMART pod patronatem starosty świdnickiego i prezydenta Świdnicy.

– Powiatowa Bitwa Językowa to pomysł na połączenie nauki języków z poszerzaniem wiedzy na temat kultury i tradycji różnych krajów – mówi Alina Fornal, dyrektor Centrum Edukacji SMART. – Finał bitwy zaplanowaliśmy podczas Świdnickiej Kolędy, bo oprócz zmagań językowych, na finalistów czekają także krótkie prezentacje tradycji bożonarodzeniowych w Polsce, Niemczech i krajach anglosaskich. W październiku odbędą się eliminacje szkolne, które wyłonią trzyosobowe reprezentacje szkół. Każdy z członków takiej drużyny będzie specjalistą od innego języka – polskiego, angielskiego i niemieckiego. Na 7 listopada zaplanowano etap międzyszkolny. – W tym etapie będziemy się przede wszystkim koncentrować na mówieniu, czyli na tym, co jest najważniejsze w metodzie, którą uczymy w Centrum Edukacji SMART – dodaje Alina Fornal. Tu wyłonione zostaną cztery drużyny finałowe, dwie z gimnazjów i dwie z liceów, które będą walczyć w Wielkim Finale podczas Świdnickiej Kolędy. – W tym etapie gimnazjaliści i licealiści o zwycięstwo będą walczyć na równych prawach, bowiem na tym etapie będziemy się koncentrować przede wszystkim na tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce, Niemczech i krajach anglosaskich – wylicza dyrektorka.

Powiatowej Bitwie Językowej patronują: posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, starosta świdnicki, prezydent Świdnicy. Patronami medialnymi są portale naszaswidnica.pl i doba.pl.