Przedstawiamy finalistów językowych zmagań

Za nami już drugi etap Powiatowej Bitwy Językowej, organizowanej przez Centrum Edukacji SMART. 21 listopada w siedzibie Centrum z językami polskim, angielskim i niemieckim zmagało się sześć drużyn – trzy gimnazja i trzy szkoły ponadgimnazjalne.
Zwyciężył zespół Gimnazjum nr 4 w Świdnicy w składzie: Aleksandra Pająk, Izabela Horadczuk, Wiktor Grzegorzewski. Zgromadzili w obydwu częściach, pisemnej i ustnej, łącznie 136,5 punktu. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2 w Świdnicy z 124 punktami, które reprezentowali: Alina Obłój, Dominika Waligórska i Piotr Pączka. Trzecie miejsce zajęło IV Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, które zdobyło 111,5 punktu. Skład drużyny „szkoły mundurowej” to: Agata Lech, Karolina Kowalska i Paulina Czernik.
Pozostałe wyniki: III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy – 105,5 pkt., Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach – 99 pkt., Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy – 85,5 pkt.
Finał językowych zmagań młodzieży odbędzie się w czasie Świdnickiej Kolędy. Zwycięzcy wygrają iPady mini ufundowane przez Centrum Edukacji SMART.