Powiatowa Bitwa Językowa rozstrzygnięta

Walka trwała aż 3 miesiące. Udział w niej wzięło ponad 150 uczniów z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu świdnickiego. W finale zmierzyły się jednak tylko trzy drużyny, które zdobyły największą ilość punktów w poprzednich dwóch etapach bitwy: uczniowie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach oraz III LO w Świdnicy.
Ostateczne starcie odbyło się 18 grudnia w Świdnickim Teatrze Miejskim o godzinie 14.00. Finaliści mieli dwa nietypowe zadania do przygotowana. Pierwszym z nich była produkcja krótkiego filmu prezentującego 5 kreatywnych sposobów nauki języków obcych, drugim zaś zaprezentowanie spektaklu pt. „Trzej Królowie (z Polski, Niemiec i Anglii) przybywają przywitać nowonarodzonego Króla”, gdzie przeplatane były zarówno języki (polski, niemiecki i angielski) oraz bożonarodzeniowe tradycje z różnych krajów. W obu zadaniach finaliści mogli skorzystać z pomocy swoich szkolnych drużyn wspierających. Na tym etapie konkursu uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością języków i tradycji ww. krajów, ale też kreatywnością, humorem i zdolnościami aktorskimi.
W tych zadaniach bezkonkurencyjna okazała się drużyna z III LO w Świdnicy, która głosami 3-osobowego jury uzyskała łącznie 99 punktów na 100 możliwych (!). To uczniowie tej szkoły otrzymali nowoczesne smartwach’e firmy ALCATEL oraz zdobyli dla swojej szkoły pakiet reklamowy przygotowany przez telewizję TeleTop Sudety. Na II miejscu z łączną ilością 64 punktów uplasowało się Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic, którego uczniowie zdobyli elektroniczne opaski fitnessowe. Na III miejscu z 60 punktami pojawiło się Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, zwycięzcy ubiegłorocznej bitwy, którzy zgarnęli najnowszy model  słuchawek do prowadzenia rozmów i słuchania muzyki Creative Labs. Nagrody zostały ufundowane zostały przez organizatora konkursu, czyli Szkołę Językową SMART. Upominki dla szkolnych drużyn wspierających przygotowano wspólnie z Urzędem Miasta Świdnicy oraz Starostwem Powiatowym.
Zdjęcia, filmy oraz relacje z wydarzenia będą pojawiać się w najbliższych dniach na naszym Facebookowym Fan Page’u oraz kanele YouTube. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!