II edycja Powiatowej Bitwy Językowej!

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatu świdnickiego już po raz drugi będą się zmagać w Powiatowej Bitwie Językowej organizowanej przez SMART pod patronatem Starosty Świdnickiego oraz Prezydenta Miasta Świdnicy.

Powiatowa Bitwa Językowa to pomysł na połączenie nauki języków z poszerzaniem wiedzy na temat kultury i tradycji różnych krajów. W zeszłym roku uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi, co sowicie nagrodziliśmy sprzętem elektronicznym (iPady, odtwarzacze MP4) oraz książkami podróżniczymi i materiałami edukacyjnymi. W tym roku szykujemy coś równie atrakcyjnego, dlatego naprawdę jest, o co walczyć. Już rozpoczęły się eliminacje szkolne, które wyłonią trzyosobowe reprezentacje szkół. Każdy z członków takiej drużyny będzie specjalistą od innego języka – polskiego, angielskiego i niemieckiego. 20 listopada odbędzie się etap międzyszkolny, podczas którego będziemy się przede wszystkim koncentrować na mówieniu, czyli na tym, co jest najważniejsze w metodzie, którą uczymy (metoda DIRECT). Pytania będą oscylować wokół kultury, obyczajów i symboliki poszczególnych krajów, a przebieg tego etapu będzie miał formę teleturnieju, w którym drużyny będą mogły się naradzać przed udzieleniem ostatecznej odpowiedzi. Tu, na podstawie ilości zdobytych punktów, wyłonione zostaną trzy drużyny finałowe, które spotkają się w Wielkim Finale podczas Świdnickiej Kolędy. W ostatniej części konkursu gimnazjaliści i licealiści będą walczyć o zwycięstwo już na równych prawach, bowiem na tym etapie skupimy się przede wszystkim na tradycjach i obyczajach w Polsce, Niemczech i krajach anglosaskich, a oprócz wiedzy oceniać będziemy kreatywność, humorystykę i atrakcyjność przygotowanych przez uczniów przedstawień oraz nagranych filmików.

Powiatowej Bitwie Językowej patronują: Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz oraz Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Patronami medialnymi są: portal doba.pl, tygodnik Region Fakty oraz telewizja Teletop Sudety.