Finał Powiatowej Bitwy Językowej

20 grudnia w teatrze miejskim, w ramach Świdnickiej Kolędy, odbył się finał Powiatowej Bitwy Językowej organizowanej przez Centrum Edukacji SMART.
Zmierzyły się w nim dwie z trzech finałowych drużyn: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4 (reprezentanci IV LO w ostatniej chwili wycofali się z konkursu).
Finaliści zaprezentowali filmik na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” oraz krótkie przedstawienie teatralne dotyczące tradycji bożonarodzeniowych w Polsce, Niemczech i krajach anglosaskich.

Jurorki Powiatowej Bitwy Językowej zgodnie przyznały, że jedna szkoła zrobiła ciekawszy filmik, druga – lepsze przedstawienie.
Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. I została nim reprezentacja Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy. Drużyna w składzie: Aleksandra Pająk, Izabela Horadczuk i Wiktor Grzegorzewski otrzymała w nagrodę iPady mini ufundowane przez Centrum Edukacji SMART. Szkoła, którą reprezentują, otrzyma pakiet reklamowy ufundowany przez telewizję Teletop Sudety.

Zarówno zwycięzcom jak i drużynie, która zajęła drugie miejsce serdecznie gratulujemy!