Dlaczego DIRECT? Zapisy na kursy językowe dla dorosłych

Bardzo często osoby, które uczyły się języka obcego przez wiele lat wyjeżdżając za granicę nie są w stanie wydusić prostego zdania. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – lekcje czy zajęcia, w których brali udział skupiały się głównie na pisaniu i gramatyce, a nie na MÓWIENIU. A do czegoż innego jest nam potrzebny język jeśli nie do komunikacji z innymi osobami?

W SMARCIE znamy ten problem bardzo dobrze. Często rzychodzą do nas osoby, które uczyły się języka w szkole podstawowej, później średniej a czasem nawet dalej na studiach oraz takie, które uczestniczyły w kilkuletnich kursach w prywatnych szkołach językowych, gdzie uczyły się głównie wypełniać ćwiczenia w podręczniku. Jednak jak przyszedł moment, w którym musiały o coś w tymże języku zapytać lub odpowiedzieć na jakieś pytanie – kończyło się totalną blokadą.

W naszej szkole nie uczymy języka w teorii, ale w praktyce. Skupiamy się na MÓWIENIU. Od pierwszych zajęć mówimy tylko i wyłącznie w języku nauczanym (nawet w grupach podstawowych). Lekcje bazują na schemacie PYTANIE – ODPOWIEDŹ, który zmusza Słuchacza do natychmiastowego udzielenia odpowiedzi (bez zastanawiania się nad gramatyką, czasami, itd. oraz bez tłumaczenia na język polski). Proces przyswajania wiedzy przebiega tu dokładnie tak samo jak u małego dziecka, które najpierw uczy się rozumieć i mówić, a dopiero potem uczy się pisania i zasad gramatycznych.  Ponieważ uczniowie przyzwyczajani są do tego, że mówią w języku obcym dwa razy w tygodniu przez 50% czasu trwania zajęć nie mają później problemu (bariery), żeby w tym języku się odezwać. Wręcz przeciwnie – przychodzi im to w sposób naturalny.

Zajęcia prowadzone metodą DIRECT dotyczą następujących języków: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski i rosyjski. Prowadzone są w grupach maksymalnie 6-cio osobowych, trwają 50 lub 60 minut (w zależności od stopnia zaawansowania) i odbywają się 2 razy w tygodniu. Cena kursu wynosi 1850 zł (możliwość płatności ratalnej). Zajęcia rozpoczynają się 11 września 2017, a kończą 19 czerwca 2018.

Zapisy na stronie poprzez "ZAPISZ SIĘ ON-LINE" w zakładce OFERTA lub telefonicznie pod numerem 74 856 67 05 w godzinach pracy sekretariatu (Pn – Czw 15.00 – 20.00).